Kurs angielskiego dla dorosłych w Łodzi

Kurs angielskiego dla dorosłych w Łodzi
Autor Katarzyna Holewa
Katarzyna Holewa21.02.2024 | 6 min.

Angielski dla dorosłych Łódź to doskonały sposób na podszkolenie umiejętności językowych w dowolnym wieku. Kursy dla dorosłych pozwalają skutecznie nauczyć się języka obcego mimo wielu obowiązków. Lekcje prowadzone są w małych grupach lub indywidualnie. Tempo i program nauki dostosowuje się do potrzeb i możliwości kursanta. W Łodzi znajduje się wiele renomowanych szkół językowych oferujących zajęcia dla dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Artykuł zawiera przegląd najlepszych placówek do nauki angielskiego w Łodzi i praktyczne porady.

Kluczowe wnioski:
 • Kursy angielskiego dla dorosłych w małych grupach zapewniają efektywną naukę.
 • Wybierz szkołę językową dopasowaną do Twoich celów i możliwości.
 • Zwracaj uwagę na kwalifikacje lektorów i opinie innych uczniów.
 • Intensywne kursy pozwolą szybciej opanować język.
 • Prywatne lekcje to najbardziej elastyczna forma nauki.

Nauka angielskiego dla dorosłych w Łodzi

Decydując się na kurs angielskiego dla dorosłych warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim należy określić swój aktualny poziom znajomości języka i cele, jakie chcemy osiągnąć. Pomoże to dobrać odpowiednią formę i intensywność zajęć.

Bardzo popularną opcją są kursy grupowe organizowane przez liczne szkoły językowe w Łodzi. Ich zaletą jest niska cena i możliwość kontaktu z innymi uczniami. Warto jednak zwracać uwagę na liczebność grupy, która nie powinna przekraczać 12 osób. Pozwoli to lektorowi poświęcić wystarczającą ilość uwagi każdemu z uczestników.

Alternatywą mogą być prywatne lekcje. Ich koszt jest co prawda wyższy, jednak dają pełną swobodę w ustalaniu terminów i tempa nauki. Ponadto pozwalają w 100% dostosować zajęcia do indywidualnych potrzeb.

Intensywne kursy angielskiego

Osoby, które dysponują większą ilością wolnego czasu lub potrzebują szybko opanować język mogą zdecydować się na intensywny kurs angielskiego. Polega on na zwiększeniu liczby godzin lekcyjnych w tygodniu - często do 15-20. Pozwala to znacząco przyspieszyć postępy w nauce.

Intensywne lekcje oprócz regularnych zajęć gramatycznych i rozszerzania słownictwa, więcej czasu poświęcają na ćwiczenie mówienia i rozumienia ze słuchu. Umożliwia to szybsze przyswojenie języka i swobodne posługiwanie się nim w codziennych sytuacjach.

Kursy angielskiego dla dorosłych w Łodzi

Łódź ma bardzo bogatą ofertę szkół językowych prowadzących zajęcia dla dorosłych. Wśród najczęściej polecanych placówek wymienić można:

 • Szkoła YES - posiada kilka lokalizacji w mieście, prowadzi kursy ogólne i specjalistyczne (biznes, zawodowe) na wszystkich poziomach zaawansowania. Lektorzy są doświadczonymi nauczycielami z międzynarodowymi certyfikatami.
 • British Centre - stawia na małe 4-5 osobowe grupy i podejście skoncentrowane na praktycznej komunikacji. Organizuje również intensywne kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge.
Szkoła Językowa Rodzaj kursu Cena
YES kurs ogólny 60 godz. 750 zł
British Centre kurs standard 45 godz. 650 zł

Powyższe przykłady pokazują, że ceny za podobny wymiar godzinowy zajęć są zbliżone w różnych placówkach. Na decyzję wpływ powinna więc mieć lokalizacja, dostępność interesujących nas zajęć oraz opinie innych uczniów.

Czytaj więcej: [generate_title] 26 - specyfikajezyka.pl

Najlepsze szkoły angielskiego dla dorosłych w Łodzi

Wall Street Institute jest uznawany za jedną z topowych szkół językowych dla dorosłych w Łodzi. Ich autorska metoda nauki REPS gwarantuje szybkie postępy i skoncentrowanie na praktycznej znajomości języka potrzebnej w życiu codziennym i biznesie.

Zajęcia prowadzone są w małych 2-4 osobowych grupach dobranych pod względem poziomu znajomości angielskiego. Lektorzy WSI muszą spełniać bardzo wysokie standardy merytoryczne i metodyczne.

Inną cenioną szkołą językową w Łodzi jest Lang LTC. Posiada bogatą ofertę kursów ogólnych i specjalistycznych prowadzonych zarówno w formie grupowej, jak i indywidualnej. Kursy biznesowe przygotowują do międzynarodowych egzaminów typu TOEIC czy LCCI.

Nasi lektorzy to wysoko wykwalifikowani nauczyciele z wieloletnim stażem, którzy wiedzą jak skutecznie przekazywać wiedzę. Stawiamy na partnerskie relacje z kursantami i indywidualne podejście do każdego.

Nauka dostosowana do potrzeb

Academy.Edu to szkoła językowa oferująca szeroki wybór form i rodzajów kursów angielskiego w Łodzi dostosowanych do potrzeb każdego klienta.

Można wybrać zarówno zajęcia w grupach (4-8 osób), korepetycje indywidualne lub półprywatne w parach osób na zbliżonym poziomie znajomości języka. Kursy ogólne uzupełniają specjalistyczne - biznesowy, prawniczy czy konwersacje tematyczne np. podróżniczy.

Academy.Edu zapewnia wysoką elastyczność - dostępne są zarówno krótkie kursy uzupełniające 20 godzinne, jak i bardziej rozbudowane obejmujące 120 czy 200 godzin lekcyjnych.

Angielski dla dorosłych w Łodzi - opinie

Kurs angielskiego dla dorosłych w Łodzi

Sprawdzając opinie na temat konkretnej szkoły językowej w Łodzi warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • przygotowanie meroryczne i umiejętności dydaktyczne lektorów;
 • miła, przyjazna atmosfera na zajęciach;
 • elastyczność w ustalaniu terminów i dostosowywaniu zajęć do potrzeb uczestników;
 • możliwość szybkiego kontaktu z sekretariatem celem wyjaśnienia wątpliwości;
 • wyposażenie sal i dostęp do dodatkowych materiałów np. biblioteka.

Zdecydowana większość szkół językowych prowadzących kursy dla dorosłych cieszy się dobrymi rekomendacjami przy niewielkiej liczbie negatywnych opinii na temat pojedynczych lektorów czy drobnych niedogodności lokalowych.

Podsumowanie

Decydując się na kurs angielskiego dla dorosłych w Łodzi, warto wziąć pod uwagę swoje umiejętności i cele jakie chcemy osiągnąć. Pomoże to wybrać odpowiednią formę zajęć - grupowe tańsze kursy lub indywidualne lekcje. Szkoły językowe oferują zarówno kursy ogólne, jak i specjalistyczne np. biznesowe. Dobrą opcją są intensywne kursy pozwalające szybciej opanować język.

Kursy angielskiego dla dorosłych w Łodzi prowadzi wiele renomowanych placówek, które cieszą się dobrymi opiniami pod kątem programu, lektorów i organizacji zajęć. Najlepsze szkoły stawiają na małe grupy, dostosowanie tempa nauki i podejście praktyczne by swobodnie posługiwać się językiem.

5 Podobnych Artykułów

 1. Nauka angielskiego dla dzieci - kursy języka angielskiego online
 2. Architekt Zgierz - projektowanie wnętrz, nowoczesne projekty
 3. Akademia Szachowa Gliwice - Szkolenie Szachy
 4. Lektor języka niemieckiego - Kursy niemieckiego online
 5. Jak grać na pianinie - nauka gry na pianinie
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Katarzyna Holewa
Katarzyna Holewa

Jestem Kasia, pasjonatka języków obcych. Od dziecka interesowały mnie kultury i języki całego świata. Aktualnie znam biegle angielski i hiszpański. W wolnym czasie uczę się kolejnych języków, np. włoskiego. Uważam, że znajomość języków otwiera nowe możliwości w życiu prywatnym i zawodowym. Jest kluczem do poznawania świata.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły