Szybka nauka angielskiego - skuteczne metody nauki języka angielskiego

Szybka nauka angielskiego - skuteczne metody nauki języka angielskiego
Autor Agata Matysek
Agata Matysek21.02.2024 | 5 min.

Szybka nauka angielskiego to marzenie wielu osób, które chcą szybko i skutecznie opanować ten język. W artykule przedstawiam sprawdzone metody, które pozwolą Ci błyskawicznie zwiększyć znajomość angielskiego bez stresu i dużego nakładu pracy.

Kluczowe wnioski:
 • Najważniejsze jest regularne praktykowanie języka każdego dnia choćby przez 15 minut.
 • Ćwicz wszystkie kompetencje (czytanie, pisanie, słuchanie, mówienie) a nie tylko jedną z nich.
 • Szukaj takich metod nauki, które sprawiają Ci przyjemność i nie nużą Cię.
 • Nie bój się popełniać błędów - ważne jest komunikowanie się.
 • Obejrzij kilka filmów lub seriali z napisami w języku angielskim.

Szybka nauka angielskiego przez słuchanie

Jedną ze skutecznych metod szybkiej nauki angielskiego jest słuchanie. Poprzez regularne słuchanie języka angielskiego, Twój mózg zacznie przyzwyczajać się do wymowy, akcentu i intonacji. To pomoże Ci lepiej rozumieć mówiony angielski oraz poprawi Twoją wymowę.

Polecam Ci słuchać angielskich piosenek, audiobooków, podcastów i obejrzeć filmy w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Staraj się robić to każdego dnia choćby przez 15 minut. Z czasem zauważysz, że coraz więcej rozumiesz i będziesz mógł pozbyć się napisów.

Audiobooki i podcasty tematyczne

Świetnym sposobem na słuchanie angielskiego jest wybranie audiobooka lub podcastu, który porusza tematykę Cię interesującą. W ten sposób nie tylko uczysz się języka, ale również poszerzasz wiedzę na interesujący Cię temat.

Z czasem możesz przerzucić się na oglądanie filmów i seriali po angielsku bez napisów. Początkowo będzie Ci trudno zrozumieć dialogi, ale regularne ćwiczenie popłaca.

Szybka nauka angielskiego przez czytanie

Kolejnym skutecznym sposobem jest szybka nauka angielskiego przez czytanie. Warto codziennie poświęcić przynajmniej 15 minut na lekturę w języku angielskim. Możesz zacząć od czytania portali informacyjnych lub blogów w języku angielskim. Z czasem przejdź do książek lub artykułów o tematyce, która Cię interesuje.

Regularne czytanie w języku angielskim znacząco poszerza słownictwo i poprawia rozumienie tego języka.

Czytając na bieżąco tematykę, która Cię interesuje np. sport, zdrowie, kultura nie tylko uczysz się nowych słówek, ale również poszerzasz swoją wiedzę. Dodatkowym atutem jest to, że przeczytany tekst znacznie łatwiej Ci będzie zrozumieć niż np. wysłuchany dialog, ponieważ w razie czego możesz wrócić i przeczytać fragment jeszcze raz.

Czytaj po angielsku książki, artykuły, ebooki, portale informacyjne lub blogi tematyczne. Angielski na wyciągnięcie ręki i to jeszcze w darmowej wersji!

Czytaj więcej: [generate_title] 18 - specyfikajezyka.pl

Szybka nauka angielskiego przez pisanie

Szybka nauka języka angielskiego przez pisanie pozwoli Ci nie tylko poszerzyć słownictwo i poprawić gramatykę ale także nauczy się formułować zdania po angielsku. Ćwicząc pisanie masz czas na zastanowienie się nad doborem słów i strukturą zdań.

Możesz zacząć od pisania krótkich notatek typu lista zakupów, wiadomości na chat, posty na forach czy w social mediach. Stopniowo przejdź do pisania dłuższych tekstów jak maile, listy, opowiadania lub artykuły.

Zalety Wady
Nabywasz wprawy w konstruowaniu zdań Brak interakcji
Uczysz się dobierać słownictwo Mniejsza swoboda wypowiedzi

Pisanie po angielsku umożliwia zapamiętanie nowych słówek i konstrukcji zdaniowych. Wykorzystaj tę metodę w swojej szybkiej nauce angielskiego.

Szybka nauka angielskiego przez rozmowy

Szybka nauka angielskiego - skuteczne metody nauki języka angielskiego

Szybka nauka języka angielskiego nie byłaby możliwa bez konwersacji z innymi osobami. Rozmawianie po angielsku uczy naturalnej wymowy i pozwala na interakcję w tym języku.

Szukaj okazji do rozmów po angielsku na co dzień - przez telefon znajomym, podczas spotkań międzynarodowych, na wakacjach za granicą. Jeśli w twoim otoczeniu nie znajdziesz anglojęzycznych rozmówców skorzystaj z aplikacji do nauki języków online, które umożliwiają rozmowy z native speakerami.

Rozmawiaj online lub osobiście nie tylko z native speakerami ale również z innymi osobami uczącymi się angielskiego. W ten sposób zdobędziesz pewność siebie w posługiwaniu się tym językiem.

Szybka nauka angielskiego przez powtarzanie

Kluczem do sukcesu w szybkiej i skutecznej nauce języka angielskiego jest powtarzanie i utrwalanie materiału. Bez tego uzyskanie biegłości w mówieniu, pisaniu czy rozumieniu ze słuchu będzie bardzo trudne.

Powtarzaj na głos nowe słówka podczas codziennych czynności jak np. gotowanie, sprzątanie czy jazda samochodem. Posłuchaj jeszcze raz podcastu, którego wcześniej nie do końca zrozumiałeś. Przeczytaj artykuł jeszcze raz po kilku dniach by sprawdzić swoje postępy.

 • Powtarzanie materiału utrwala wiedzę.
 • Ćwicz tę samą umiejętność na kilka różnych sposobów.

Regularne powtarzanie i praktykowanie nabytych umiejętności językowych jest niezbędne by osiągnąć sukces w szybkiej nauce angielskiego.

Szybka nauka angielskiego przez gry językowe

Innym ciekawym sposobem na szybką naukę języka angielskiego są gry edukacyjne. Dzięki takim grom jak krzyżówki, kalambury, milionerzy, wisielec możesz utrwalić zdobytą już wiedzę i słownictwo.

Wesoła zabawa i duch rywalizacji sprawią, że łatwiej Ci będzie skoncentrować się na nauce. Połącz przyjemne z pożytecznym i zagraj z angielskojęzycznymi znajomymi lub rodziną.

Na rynku dostępna jest szeroka gama gier planszowych i komputerowych do nauki języka angielskiego. Wybierz te z tematyką, która Cię interesuje by jeszcze skuteczniej przyswoić nowe słownictwo.

Podsumowanie

Szybka nauka angielskiego jest możliwa pod warunkiem systematyczności. Najważniejsze to ćwiczyć ten język codziennie choćby przez kwadrans przy pomocy ciekawych metod. Warto stosować różnorodne techniki angażujące zmysł słuchu, wzroku i mowy by skutecznie opanować angielski.

Kluczem do sukcesu w szybkiej nauce języka angielskiego jest również powtarzanie materiału by utrwalić nowe słownictwo i struktury gramatyczne. Dzięki temu można szybko i efektywnie nauczyć się angielskiego.

Najczęściej zadawane pytania

Aby skutecznie się uczyć, musisz znaleźć motywację. Wyobraź sobie, jak będziesz mógł wykorzystać znajomość angielskiego w pracy, podczas podróży zagranicznych czy w kontaktach międzynarodowych. Pomyśl jakie dziedziny Cię interesują i szukaj materiałów w ich zakresie.

Wybierz takie materiały, które zainteresują Cię tematyką i formą. Sięgnij po ulubiony serial, podcasty o interesujących Cię zagadnieniach. Traktuj naukę języka jak przyjemność.

Optymalnie ok 30 minut dziennie. Nie przemęczaj się nadmiernie. 15 minut regularnych ćwiczeń dziennie daje lepsze efekty niż 3 godziny raz w tygodniu. Stopniowo zwiększaj czas poświęcany na naukę.

Kluczowe jest powtarzanie i utrwalanie materiału. Wracaj myślami do nowych słówek w wolnych chwilach. Robiąc codzienne czynności powtarzaj je na głos. Obejrzyj ponownie film z angielskimi napisami po kilku dniach.

Ćwicz angielski z rodziną i znajomymi np. podczas gier planszowych. Rozmawiaj online z obcokrajowcami uczącymi się polskiego. Oni również się uczą, więc nie będą Cię krytykować za błędy.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nauka angielskiego dla dzieci - kursy języka angielskiego online
 2. Architekt Zgierz - projektowanie wnętrz, nowoczesne projekty
 3. Tabela czasów w języku angielskim
 4. Lektor języka niemieckiego - Kursy niemieckiego online
 5. Jak grać na pianinie - nauka gry na pianinie
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Agata Matysek
Agata Matysek

Nazywam się Agata. Od zawsze fascynowały mnie języki, ich różnorodność i specyfika. Znam kilka języków na poziomie komunikatywnym, co pozwala mi swobodnie podróżować. Wierzę, że dobra znajomość języków to nie tylko atut zawodowy, ale też sposób na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów i budowanie relacji z ludźmi z różnych kręgów kulturowych.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły