Fizjoterapia Radzymin - Specjaliści w Twojej Okolicy

Fizjoterapia Radzymin - Specjaliści w Twojej Okolicy
Autor Agata Matysek
Agata Matysek21.02.2024 | 8 min.

Fizjoterapia Radzymin to dobrze znana miejscówka oferująca szeroki wachlarz usług rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych. Zajmujemy się kompleksową rehabilitacją pacjentów po urazach, zmagających się z bólami kręgosłupa, stawów czy mięśni. Stosujemy sprawdzone metody fizykoterapii, masażu i terapii manualnej, aby przywrócić sprawność, zniwelować ból i powrócić do zdrowia.

Kluczowe wnioski:
 • Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych dostosowanych do potrzeb pacjenta.
 • Zapewniamy profesjonalną diagnostykę oraz opracowanie planu rehabilitacji.
 • Stosujemy sprawdzone metody fizykoterapii i masażu, aby przywrócić sprawność.
 • Pracujemy z pacjentami po urazach, zmagającymi się z bólami stawów, kręgosłupa i mięśni.
 • Naszym celem jest jak najszybszy powrót pacjenta do zdrowia i pełnej sprawności.

Fizjoterapia w Radzyminie lecząca ból

Ból to jeden z najczęstszych powodów, dla których pacjenci trafiają do fizjoterapeutów w Radzyminie. Niezależnie od tego, czy chodzi o ostry ból pourazowy, przewlekłe dolegliwości bólowe kręgosłupa czy stawów, fizjoterapia potrafi skutecznie ulżyć i przynieść pacjentowi wytchnienie.

Specjaliści z naszego ośrodka dysponują szeroką gamą terapii przeciwbólowych – od zabiegów fizykoterapii, poprzez masaże, po terapię manualną. Dobieramy je indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta, by jak najszybciej przynieść mu ulgę. Stosujemy m.in.:

 • elektroterapię przeciwbólową (prądy TENS, diadynamiczne, interferencyjne)
 • ultradźwięki, laseroterapię
 • okłady borowinowe lub ozonowe
 • masaże lecznicze
 • mobilizację i manipulację stawów

Terapia ukierunkowana na zniesienie bólu to często pierwszy krok do pełnej rehabilitacji pacjenta i powrotu do sprawności. Dlatego tak istotne jest, by już na samym początku zadbać o skuteczne metody walki z bólem.

Spersonalizowane podejście do walki z bólem

Zdajemy sobie sprawę, że nawet podobnie zlokalizowany ból może mieć różną etiologię i wymagać nieco innego podejścia terapeutycznego. Dlatego podstawą naszej terapii jest dokładny wywiad oraz precyzyjne zdiagnozowanie źródła dolegliwości bólowych pacjenta.

Na tej podstawie opracowujemy spersonalizowany plan terapii przeciwbólowej. Monitorujemy na bieżąco jego skuteczność i w razie potrzeby modyfikujemy go, aby jak najszybciej osiągnąć zamierzony efekt – trwałe zmniejszenie odczuwanego bólu.

Fizjoterapia Radzymina ulży stawom i mięśniom

Oprócz bólu, fizjoterapia Radzymin z powodzeniem pomaga w walce z chronicznymi schorzeniami stawów i mięśni. Mowa tu zarówno o zmianach zwyrodnieniowych towarzyszących procesowi starzenia, jak i o zapaleniach czy przeciążeniach stawów i mięśni związanych z pracą zawodową lub uprawianiem sportu.

W naszym ośrodku dysponujemy szeregiem terapii, które w zależności od problemu pacjenta są w stanie:

 • zmniejszyć stany zapalne i obrzęki w obrębie stawów
 • złagodzić odczuwalny ból
 • zregenerować i wzmocnić osłabione struktury stawowe oraz mięśniowe
 • zwiększyć zakresy ruchu w stawach
 • przywrócić prawidłowe wzorce ruchu

Łączymy w tym celu zabiegi fizykoterapii z masażami, terapią manualną oraz aktywną reedukacją ruchową. Takie kompleksowe podejście daje najlepsze efekty w postaci powrotu do pełnej sprawności pacjenta.

Rodzaj terapii Efekty działania
elektrostymulacja mięśni wzmocnienie osłabionych mięśni
ultradźwięki, laseroterapia przeciwbólowe i przeciwzapalne działanie
masaż rozluźnienie przeciążonych mięśni, uelastycznienie tkanki łącznej
kinezyterapia indywidualna reedukacja ruchu, poprawa zakresów ruchu stawowego

Szeroka oferta zabiegów w zakresie fizjoterapii stawów i mięśni

Kluczem do skutecznej terapii stawów i mięśni jest dobranie odpowiednich zabiegów do dokładnie zdiagnozowanego problemu. Dlatego też w naszym ośrodku diagnozę poprzedza szczegółowy wywiad oraz badanie funkcjonalne pacjenta.

Potem tworzymy spersonalizowany plan terapii z wykorzystaniem m.in. ultradźwięków, prądów TENS, terapii laserowej czy manualnego drenażu limfatycznego. Ściśle monitorujemy postępy leczenia i optymalizujemy terapię, tak aby szybko i skutecznie doprowadzić do powrotu naturalnej ruchomości stawów oraz pełnej sprawności układu mięśniowo-szkieletowego.

Czytaj więcej: [generate_title] 51 - specyfikajezyka.pl

Fizjoterapeuta Radzymin pomaga po urazach

Każdy uraz, niezależnie od tego czy mówimy o złamaniu kończyny, zerwanym więzadle czy stłuczeniu mięśnia, wymaga postępowania rehabilitacyjnego dla odzyskania pełnej sprawności i funkcji uszkodzonej tkanki.

Fizjoterapia po urazach pełni tu kluczową rolę – pozwala na szybszą regenerację tkanek, ustępowanie obrzęków, przywracanie prawidłowych zakresów ruchomości stawowej i siły mięśniowej. Nasze działania ukierunkowane są m.in. na:

 • zmniejszenie dolegliwości bólowych
 • likwidację obrzęków i wysięków pourazowych
 • zapobieganie przykurczom i zrostom w tkance bliznowatej
 • przywrócenie funkcji uszkodzonych struktur
Nasze działania terapeutyczne ściśle dostosowujemy do aktualnej fazy leczenia. Różnią się one znacząco w zależności od tego czy uraz jest świeży, czy pacjent po wielu tygodniach unieruchomienia dopiero zaczyna rehabilitację.

Kompleksowa rehabilitacja pourazowa

Aby rehabilitacja po urazach była jak najbardziej efektywna, należy skoordynować działania wielu specjalistów. Rozpoczyna się od postępowania ukierunkowanego na zmniejszenie bólu i obrzęku w fazie ostrego urazu. Następnie stopniowo wprowadzana jest fizjoterapia przywracająca funkcje uszkodzonej tkanki przy równoczesnej stymulacji procesów regeneracyjnych.

W skomplikowanych przypadkach pacjent może wymagać dodatkowo konsultacji rehabilitanta/fizjoterapeuty-specjalisty od dysfunkcji aparatu ruchu. Dopiero tak szerokie podejście przynosi najlepsze i najszybsze efekty lecznicze.

Rehabilitacja w Radzyminie przyspiesza powrót do zdrowia

Fizjoterapia Radzymin - Specjaliści w Twojej Okolicy

Celem każdej rehabilitacji w Radzyminie jest jak najszybszy powrót pacjenta do pełnej sprawności, aktywności życiowej i możliwości normalnego funkcjonowania. Dostosowujemy tempo i specyfikę działań terapeutycznych do wieku, kondycji i innych schorzeń współistniejących u pacjenta.

Rehabilitacja obejmuje zarówno pacjentów po przebytych schorzeniach lub urazach, osoby starsze po limitujących sprawność epizodach chorobowych, jak i pacjentów neurologicznych czy pacjentów po ostrym niedokrwieniu serca. Obejmujemy opieką także kobiety ciężarne.

Nasza rehabilitacja to także świetne przygotowanie do zabiegów operacyjnych oraz optymalna kontynuacja postępowania leczniczego już po zabiegu. Pozwala to na skrócenie rekonwalescencji pooperacyjnej i szybki powrót do aktywności zawodowej.

Zakres działań rehabilitacyjnych
rehabilitacja po urazach
rehabilitacja układu krążenia
rehabilitacja neurologiczna
rehabilitacja osób starszych
rehabilitacja kobiet ciężarnych
rehabilitacja przed i pooperacyjna

Masaż i fizykoterapia Radzymin dla zdrowia

Masaże i zabiegi fizykoterapii to podstawowe metody stosowane w rehabilitacji pacjentów. Regularne korzystanie ze sprawdzonych form terapii manualnej oraz fizykoterapii pozwala utrzymać sprawność, elastyczność mięśni i pełną ruchomość stawów.

Masaże rozluźniają napięte mięśnie, modelują sylwetkę i poprawiają samopoczucie. Natomiast fizykoterapia działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki, stymuluje regenerację tkanek i ułatwia prawidłowy zakres ruchu.

Korzystanie w tym celu z usług doświadczonych fizjoterapeutów pozwala skuteczniej dbać o zdrowie, sprawność i komfort życia.

Profesjonalny masaż dla zdrowia

W naszym ośrodku w Radzyminie wykonujemy szeroki wachlarz masaży leczniczych, relaksacyjnych i upiększających z zastosowaniem najnowocześniejszych form (m.in. rolletic, bańki chińskie). Masaż może być wykonywany zarówno jako samodzielny zabieg upiększający i relaksujący, jak też stanowić ważny element kompleksowej terapii fizjoterapeutycznej.

Fizykoterapia natomiast sprawia, że jesteśmy w stanie zaoferować Państwu pełen zakres zabiegów z dziedziny elektroterapii, światłolecznictwa, termoterapii, hydroterapii i krioterapii. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie wspomóc rehabilitację lub leczenie szerokiej gamy schorzeń, zarówno układu mięśniowo-szkieletowego, jak i procesów zapalnych czy urazów tkanek miękkich.

Specjaliści fizjoterapii Radzymin blisko Ciebie

Przychodnia zlokalizowana jest w Radzyminie, zatem jest łatwo dostępna dla mieszkańców północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Dojeżdżają do nas także pacjenci z Warszawy i okolic.

stanie zaoferować Państwu najwyższy poziom usług i fachowej opieki. Nasz zespół tworzą:
 • magistrowie fizjoterapii
 • licencjaci fizjoterapii
 • technicy fizjoterapii
 • masażyści
Oferujemy pełen zakres nowoczesnych zabiegów fizjoterapeutycznych realizowanych przy użyciu wysokiej klasy sprzętu i aparatury. Dbamy o komfort naszych pacjentów, a gabinety wyposażone są w wygodne leżanki i sprzęt dostosowany do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Podsumowanie

Fizjoterapia Radzymin to miejsce, gdzie można liczyć na profesjonalną pomoc w zakresie rehabilitacji i leczenia bólu. Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych, masaży i terapii manualnej, które pomogą przywrócić sprawność po urazach, zniwelować ból kręgosłupa i stawów oraz poprawić samopoczucie.

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy indywidualnie dobierają terapię do potrzeb i możliwości pacjenta. Nowoczesny sprzęt, wygodne gabinety i miła obsługa sprawiają, że pacjenci chętnie do nas wracają. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Najczęstsze pytania

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji, masaży i terapii manualnej. Pomagamy pacjentom z bólami kręgosłupa, urazami, schorzeniami neurologicznymi, a także wspieramy rehabilitację po zabiegach i w chorobach przewlekłych. Dobieramy spersonalizowaną terapię do potrzeb każdego pacjenta.

Ceny naszych usług są zgodne z obowiązującym cennikiem NFZ. Dodatkowo mamy specjalne zniżki i promocje dla stałych pacjentów. Zachęcamy także do wykupienia pakietów zabiegowych w atrakcyjnych cenach.

Nie wymagamy skierowania od lekarza, aby rozpocząć terapię. Wystarczy zadzwonić, umówić termin i przyjść na wizytę. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest badanie lekarskie i skierowanie, aby terapia była refundowana przez NFZ.

Wykorzystujemy szeroki wachlarz nowoczesnych metod, m.in. elektroterapię, ultradźwięki, laseroterapię, terapię manualną, masaże, kinezyterapię. Łączymy różne formy, aby zapewnić najlepsze efekty leczenia dopasowanego do pacjenta.

Tak, nasi fizjoterapeuci korzystają wyłącznie z nowoczesnego sprzętu renomowanych firm, m.in. do elektroterapii, ultradźwięków, laseroterapii. Umożliwia to prowadzenie skutecznej i bezpiecznej terapii na najwyższym poziomie.

5 Podobnych Artykułów

 1. Nauka angielskiego dla dzieci - kursy języka angielskiego online
 2. Rysunek wnętrz – architektura i projektowanie
 3. Akademia Szachowa Gliwice - Szkolenie Szachy
 4. Lektor języka niemieckiego - Kursy niemieckiego online
 5. Jak grać na pianinie - nauka gry na pianinie
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Agata Matysek
Agata Matysek

Nazywam się Agata. Od zawsze fascynowały mnie języki, ich różnorodność i specyfika. Znam kilka języków na poziomie komunikatywnym, co pozwala mi swobodnie podróżować. Wierzę, że dobra znajomość języków to nie tylko atut zawodowy, ale też sposób na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów i budowanie relacji z ludźmi z różnych kręgów kulturowych.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły